sobota 9. listopadu 2013

Láska až za HROB

Zatímco s koncem roku někteří blogeři již bilancují uplynulou sezónu či celou kariéru, tak já jsem se rozhodl nic nehodnotit a jít rovnou do HROBu. Přišlo mi to naprosto logické jelikož veterán už jsem, děti jsou úplně samostatné, 


Silva je dostatečně zajištěná a krom toho, jít do hrobu mi doporučovaly čtyři z pěti oslovených dorostenek během diskotéky na letošním Botasu.
Takže už od léta jsem vyhlížel vhodnou lokalitu kam složit své ostatky. Věhlasně propagovaný Pelhřimov nepřipadal v úvahu. Jelikož tam máme fabriku, tak moc dobře vím, že tam žádné krematorium nemají 
Lomnice nad Popelkou mě taky moc nelákalaA tak, jako jediná vhodná destinace, mi vyšel Vyšší Brod, kde nebylo ani kolumbárium ani kremační pec, ale pořádalo se tam  letošní Mistrovství ČR v HoRském Orientačním Běhu.
Potřeboval jsem však najít parťáka, který by do toho se mnou šel a ani jsem nemusel dlouho vybírat. Závod se měl částečně konat v Rakouských kopcích a tak parťák jmenující se Berg(l) byl naprosto 100% volbou!
Sobotní ráno bylo klidné - odhodlání velké - stolice pevná - forma nejistá. Hromadný odjezd autobusem na start jsme na rozdíl od klacků Myra a Zalyho zvládli. Pak už jen 3-2-1-START mapu do ruky a vzhůru do HROBu. To vzhůru bylo víc než pravda. Hned na začátku jsme se podívali na nejvyšší bod v okolí, Sternstein 1120mnm a pak už pěkně zpátky přes hranice do českých luhů a hájů. A že jich bylo! Počasí nám přálo, kufry se nám vyhýbaly, nohy celkem cupitaly a tak jsme po 3 hodinách a 40 minutách byli v cíli. Sice hodinu za vedoucími, ale spokojení. Po závodě zabraly pivka i servírka Marie a s písní na rtech... V mládí jsem učil hrobařem... jsme šli do hajan. Nedělní ráno nevěstilo nic dobrého, pršelo, foukal vítr, nohy bolely a na start tentokrát pěškobusem. Hromaďák = dostihy jak na poháru elity = nic pro nás. Rozvážně a čistě až do 17kontroly. Tam jsem pohřbil nejen naše výsledkové naděje, ale také veškeré své mapové schopnosti. Zmrzlej, unavenej, ztracenej, bezradnej, naštvanej, ale kontrola se najít musí a dokončit závod po 7,5 hodinách sportování je morální povinnost! Takže nakonec silou vůle v cíli. Horká sprcha, jídlo, pivka, (Marie se nekonala) a postupně se vše začalo zlepšovat až to bylo zase OK. Do středy jsem sice při chůzi ze schodů připomínal zombii, ale pocit z absolvovaného HROBu byl výbornej. Díky Tome, Jihočeši a dorostenky. A na závěr fotka dvou zombií v akci... :-)
Žádné komentáře: