pondělí 17. prosince 2007

Come on Forest

V sobotu se nám naskytla necekaná príležitost. Dostali jsme se na fotbal. Ano, na pravou, anglickou, (druhou) ligu! Proc o tom píšu? Protože je tech protože docela velká spousta. Jednak, protože Silva nikdy nebyla na živém fotbale. Druhak, protože si Báša myslí, že se v Anglii hraje asi nejlepší ligový fotbal. Do tretice, protože v Anglii je fotbal národním sportem. Taky, protože sehnat lísty na Nottingham Forrest (ale vlastne na jakýkoliv anglický klub) je dost komplikované a dále, protože to byl dobrý duvod vypadnout z té predvánocní tlacenice. Bášùv šéf má totiž permanentky a nabídl mu aby s ním !!v sobotu po práci!! vyrazil na ligu. Hrálo se proti Northamptonu. Prišli jsme trochu pozdejc a hned, co jsme usedli, tak dali cervení gól, což domácí fanoušci hlasite kvitovali opevnými chorály, no proste atmoška, jak svina. Do polocasu se skóre nezmenilo, ale hrál se docela útocný focus, jak se tak ríka "na obe strany" a tak bylo na co koukat. Prestávku jsme vyplnili obhlížením stadiónu, což byla docela rychlovka, protože Nottingham Forest Stadium je rozdelen na spoustu bloku, které jsou od sebe peclive oddeleny (zdí, nebo masivním plotem) a každý se muže pohybovat jen v tom bloku, kam mu platí vstupenka. Stadion je to docela peknej. Tri nové tribuny a jedna stará, sedí se klasicky, anglicky až u trávníku a celé to pojme odhadem asi tak 25 000 lidí. Nebylo úplne vyprodáno, prázdná místecka by se našly. Po prestávce prišly na plochu úplne dva vymenené teamy. Northamptonské jako by nekdo polil živou vodou a za dvacet minut to bylo 1:2. Domácí meli strašlivou krizi. Vubec nic jim nevycházelo a stadionem se nesl vítezný popevek Northapton´s fans. I fanoušci Forest meli krizi a místo zpevu a skandování se kolem nás ozývalo sporadické C´mon reds. Naštestí pár minut pred koncem domácí z rohu vyrovnali a tak to byla aspon zasloužená remíza. Steve nebyl spokojený, ale nám se to líbilo a atmosféra na stadionu byla zejména v první pulce úžasná.